Menu

آرشیو اخبار

طرح تشویقی و حمایتی دانشجویان، محققین و فعالان علمی و فرهنگی شاغل به تحصیل در هندوستان و شبه قاره برای چاپ مقاله در مجله، ارائه مقاله در همایش و انتشار کتاب
رایزن علمی ایران در هند
/ دسته: اخبار

طرح تشویقی و حمایتی دانشجویان، محققین و فعالان علمی و فرهنگی شاغل به تحصیل در هندوستان و شبه قاره برای چاپ مقاله در مجله، ارائه مقاله در همایش و انتشار کتاب

طرح تشویقی و حمایتی دانشجویان، محققین و فعالان علمی و فرهنگی شاغل به تحصیل در هندوستان و شبه قاره برای چاپ مقاله در مجله، ارائه مقاله در همایش و انتشار کتاب

بسم الله الرحمن الرحیم

عنوان طرح:

طرح تشویقی و حمایتی دانشجویان، محققین و فعالان علمی و فرهنگی شاغل به تحصیل در هندوستان و شبه قاره برای چاپ مقاله در مجله، ارائه مقاله در همایش و انتشار کتاب

مقدمه:

با توجه به رسالت رایزن علمی در جهت شناسایی و حمایت از محققان و پژوهشگران ایرانی در هند و شبه قاره و به منظور ترغیب دانشجویان و محققان محترم به امر پژوهش های بنیادی و کاربردی و افزایش سطح علمی و تحقیقاتی این عزیزان و در معرض قرار گرفتن فعالیتهای نخبگان ایرانی در عرصه های بین المللی، کمک هزینه های زیر برای امور یاد شده انجام و اختصاص می یابد. دانشجویان و محققان محترم  با ارسال درخواست و مدارک خود به رایزن علمی هند و شبه قاره می توانند در لیست متقاضیان این کمک هزینه ها قرار گیرند و چنانچه پس از بررسی مدارک در اولویت باشند، بعد از تایید رایزنی علمی و سازمان امور دانشجویان، کمک هزینه به آنان تعلق می گیرد.

بدون شک هزینه های مادی و معنوی برای خلق یک اثر معنوی بسیار بالا می باشد و رایزنی علمی تنها با هدف تشویق و با توجه به امکانات و منابع موجود سعی نموده است سهمی در تشویق دانشجویان داشته باشد. از این رو با توجه به ظرفیت و بودجه محدود، فقط به تعداد معدودی از دانشجویان متقاضی که بودجه موجود است و در اولویت پرداخت هستند، کمک هزینه اختصاص می یابد

مدت اعتبار:

مدت اعتبار این طرح بطور آزمایشی از 15 فروردین 1397 مصادف با 4 آوریل 2018 لغایت 15 مهر 1397 مصادف با 7 اکتبر 2018 می باشد.

اهداف؛

 1. حمایت، ترغیب و تشویق دانشجویان و پژوهشگران ایرانی در هند و شبه قاره؛
 2. شناسایی پژوهشگران فعال ایرانی و معرفی به مجامع علمی در ایران؛
 3. شناسایی و افزایش توانمندی پژوهشگران در عرصه های بین المللی
 4. شناساندن توان علمی ایرانیان به محافل علمی دنیا با توجه به تحریمهای غیر بشری کشورهای استعمارگر

شرایط:

 1. آثار علمی و پژوهشی باید در بازه زمانی 4 آپریل 2018 تا 7 اکتبر 2018 باشد. و می بایست به ایمیل رایزنی علمی (iremndrc@gmail.com) با موضوع طرح تشویقی از آثار علمی و پژوهشی ارسال گردد.
 2. مقالات در همایشها و مجلات و یا آثار کتابی حتما باید از کار تحقیقاتی دکترای محققین باشد و باید نام دانشگاه و استاد راهنما در مقالات قرار گیرد.
 3. ارسال نامه پذیرشو مقاله کامل چاپ شده در مجموعه مقالات همایش، گواهی ارائه مقاله همراه با جزییات دقیق کنفرانس برای رایزن محترم علمی ارسال شود؛
 4. دانشجو و محقق باید دارای اقامت و تحصیل در یکی از دانشگاه های کشور هند و یا شبه قاره باشد.
 5. دانشجو و محقق باید در بخش تقدیر و تشکر مقاله و یا کتاب نام رایزنی علمی یا سازمان امور دانشجویان را ذکر نماید.
 6. حمایت مالی از آثار دانشجویان و محققان ایرانی پس از بررسی فعالیت، با توجه به ارائه و چاپ و نوع مجله و یا همایش، متفاوت خواهد بود.
 7. شرط شرکت در همایش ها داشتن حداقل یک مقاله نوع اول بعنوان نویسنده مسوول/ نفر اول است. فقط یک مقاله در هر همایش پذیرفته میشود.
 8. شرط شرکت برای مقالات چاپ شده می بایست داوطلب نویسنده نفر اول و یا نفر دوم و مسئول باشد.
 9. مقالات ارائه شده در همایش ها و یا مجلات (اعم از داخلی و خارجی) باید دارای نام دانشگاه و نام استاد راهنمای دانشجو باشد.
 10. مستندات لازم برای همایشها شامل اسکن بلیط رفت و برگشت، گواهی ارایه مقاله، پاسپورت مهر شده، صفحه خلاصه مقاله، از طریق ایمیل رایزنی علمی ارسال شود.
 11. تنها فعالیت هایی که در زمان دانشجویی و مرتبط با رشته و کار تخصصی دانشجو باشد مورد بررسی قرار می گیرند.

نکته: ارسال مدارک به منزله قبول و اعطای تشویق مالی نمی باشد. مدارک می بایست توسط کمیته حمایت از آثار علمی و پژوهشی بررسی و در صورت تأیید و داشتن بودجه، متقاضی مورد حمایت معنوی و مادی رایزنی علمی قرار می گیرد.

الف: فعالیت های علمی و پژوهشی:

1- چاپ مقاله

شرایط مقالات منتشره:

 • مقالات باید در مجلات مورد تأیید و دارای ضریب تاثیر باشد و در فهرست پایگاه استنادي مجلات JCR و ISI و ISC منتشر شوند. (به عبارت دیگر تنها اندیکس شده توسط  ISI  یاSCOPUS  مورد قبول نمی باشد)
 • مجلات نباید در لیست سیاه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش قرار داشته باشد.
 • مقالات منتشر شده در سایر نشریات علمی ـ پژوهشی داراي نمایه و مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوري و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 • نویسنده مسئول می بایست برای حمایت تشویقی اقدام و درخواست ارائه نماید.
 • به مقالات پذیرفته شده حمایت تشویقی تعلق نمی گیرد. مقالات باید چاپ شده باشد و دارای شماره صفحه و سال چاپ باشد.
 • مبلغ پرداختی به مقالات تحقیقی نمایه شده در بانکهاي اطلاعاتی براساس ضریب تاثیر مجله به ضریب تاثیر متوسط مجله و تخصص (IF/MIF) مربوطه حداقل طبق جدول شماره 1 و میزان کیفی مقاله اختصاص می یابد.

جدول 1: میزان حمایت مقالات براساس شاخص ضریب تاثیر:

مجلهIF/MIF  

مبلغ حمایتی به روپیه  تا سقف

 

پژوهشی

مروري

IF/MIF ≤ 1

3000

2000

1 <IF/MIF ≤ 2

5000

3000

2 <IF/MIF ≤ 3

6000

4000

3 < IF/MIF 4

7000

5000

4 < IF/MIF 5

9000

6000

Science , Nature

12000

8000

 

2- چاپ کتاب:

 • مولف یا مترجم باید کتاب را در رشته تخصصی خود تالیف یا ترجمه نموده باشد. چاپ و ناشر کتاب باید دانشگاهی باشد و کتاب باید داوری علمی شده باشد و مدارک آن از سوی ناشر ارائه گردد.
 • چاپ کتاب در ایران توسط ناشر علمی همراه با دریافت شابک ISBN و نسخه کتاب می باشد.
 • رایزنی علمی به کتب انتشار یافته در تاریخ مذکور، پس از بررسی محتوای کتاب و تاتید داوران مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

مبلغ حمایتی تا سقف 12000 روپیه خواهد بود.

3- شرکت در همایش های علمی

 • مقالات باید در همایش تخصصی بین المللی ارائه گردیده باشد.
 • همایش های بین المللی باید حداقل پنج دوره برگزار شده باشد و حداقل پنج کشور در کمیته علمی یا اجرایی آنها حضور داشته باشند.
 • شرکت در همایشهای داخلی دانشگاه ها و کارگاه ها مورد تشویق مالی قرار نمی گیرند.

 

همایش های بین المللی

نوع ارایه

مبلغ تشویقی به روپیه  

 

 

خارجی تخصصی

سخنرانی

7000

پوستر

3000

 

داخلی (هند)تخصصی

سخنرانی

4000

پوستر

2000

داخلی (ایران) تخصصی

سخنران

 

150000 تومان

پوستر

100000 تومان

 

ب: فعالیت های فرهنگی

شرایط:

 • ارائه رزومه قوی و مستند پیرامون فعالیت های فرهنگی «اولویت با فعالیت‌هایی است که در حوزه دانشجویی انجام گرفته باشد و در حوزه تحصیلی شبه قاره باشد.»
 • معرفی از طرف انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی شهر محل تحصیل و تایید اتحادیه انجمن های اسلامی و تأیید نهایی رایزنی علمی؛
 • دانشجوی معرفی شده باید در فعالیت فرهنگی مورد نظر شرکت فعال و موثر داشته ‌باشد.
 • دانشجوی و محقق باید ارائه دهنده فعالیت فرهنگی و یا علمی در انجمن اسلامی و با تایید اتحادیه باشد و در امور مورد نظر شرکت فعال داشته ‌باشد.
 • کسب مقام برتر در مسابقات فرهنگی برگزار شده از سوی نهادهای فرهنگی بویژه نهاد نمایندگی ولی فقیه در امور دانشجویان خارج از کشور و یا اتحادیه انجمن‌های اسلامی، اعم از مسابقات قرآنی، مذهبی، ورزشی و طرح نور و ...
 • ارائه طرح‌های فرهنگی متناسب با فضای دانشجویی و در راستای ارتقاء سطح فرهنگی دانشجویان خارج از کشور.

به افراد معرفی شده از سوی اتحادیه و نمایندگی نهاد ولی فقیه در امور دانشجویان خارج از کشور و با هماهنگی و تایید رایزن علمی که فعالیتهای فرهنگی در کنار فعالیتهای علمی داشته باشند بر اساس بالاترین امتیازهای کسب شده از هر حوزه فرهنگی و علمی تا سقف مبلغ 5000 روپیه در سال حمایت مالی می گردند.

 

متن تقدیر و تشکر برای حمایت تشویقی

I/We thank Scientific and Research Counsellor in India- Students Affairs Organization- MSRT, I.R. IRAN, for providing valuable supports and assistants.

********************************************************

اینجانب/اینجانبان از رایزنی علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در هند و شبه قاره هند- سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای حمایت ها و مساعدت های با ارزش قدردانی می نمایم/می نماییم.

چاپ
240 به این مطلب امتیاز دهید:
5.0

نظر بده

نام:
ایمیل:
نظر:
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
افزودن نظر