Menu

آرشیو اخبار

دیدار و جلسه رایزن محترم علمی با رییس نیسکر در هند
رایزن علمی ایران در هند
/ دسته: اخبار

دیدار و جلسه رایزن محترم علمی با رییس نیسکر در هند

دیدار و جلسه رایزن محترم علمی با رییس نیسکر در هند

بسمه تعالی

روز سه شنبه (13 فوریه2018) به دعوت رییس نیسکر در هند، رایزن علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در هند و شبه قاره به همراه رییس میز ایران در وزارت علوم و فناوری هند به صرف ناهار و مذاکره با ایشون به مرکز اینسداک یا مرکز کتابخانه ای این سازمان رفتند.

ضمن استقبال از حضور رایزن علمی در این مرکز و خوشامدگویی به ایشان در خصوص فعالیت های مرکز نیسکر و مراکز تابعه و اقدامات این سازمان صحبت هایی نمودند. رایزن علمی نیز ضمن تشکر از دعوت ایشان و حضور ایشان در برنامه جشن 39 مین سالگرد انقلاب اسلامی در سفارت ج.ا.ایران از پیشرفتهای علمی ایران خلاصه ای بر شمردند و اعلام کردند که جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا در بحث اطلاع رسانی علمی و دراختیار قراردادن پایگاه های اسنادی و اطلاعات علمی و آنالیز اطلاعات در منطقه با کشور هند مذاکره و وارد اقدامات عملیاتی شود. اشاره گردید که مرکز مشابهی به نام رایسست در شیراز ایران وجود دارد که فعالیت منطقه ای دارد و اطلاعات بسیار ارزشمندی در خصوص آموزش اطلاعات و نحوه انالبز داده ها ی علمی و فناوری دارند و می توانند نقش بسیار ارزشمندی را در منطقه و با همکاری نیسکر ایفا نمایند. با توجه به مذاکرات متعدد در خصوص همکاریهای فی مابین نتایح زیر حاصل گردید.

  1. نامه رسمی دعوت از ایشان و یکی از معاونانش به شیراز و بازدید و مذاکره در شیراز و امضا تفاهم نامه اولیه.
  2. قرار شد یک کارگاه آموزشی مشترک در ایران و یا هند برگزار شود. موضوع از طرف ایرانی می تواند پیشنهاد شود تا بررسی و برنامه ریزی گردد.
  3. در مورد موضوعات علمی و فناوری اگر خبری موجود است به زبان فارسی و انگلیسی به رایزنی علمی ارسال دارید تا در خبرنامه نیسکر که به صورت فصلی می باشد به هر دو زبان چاپ شود. همچنین خبرنامه مرکز نیسکر که در حال چاپ می باشد به رایسست ارسال می گردد تا اگر خواستید بزبان فارسی ترجمه شود و در خبرنامه بیاید.
  4. مجلات نیسکر در سایت رایسست بارگذاری شود.
  5. در تهیه محتوی فیلم برای اطلاعات رسانی علمی و دوره های مجازی نیسکرمی توانند کمک کند.
  6. در دانشگاهها می توانند دوره ارشد ارتباطات علم و یا واحدی را بعنوان درس Science Communication ارائه دهند. در زمان بازدید رییس نیسکر از ایران ایشون می توانند این دوره درس را در مجموعه رایسست برگزار کنند.
  7. قرار شد بر روی مفاد تفاهم نامه کار شود و نظرات به شیراز سریعا انعکاس یابد.

 

چاپ
63 به این مطلب امتیاز دهید:
2.0

نظر بده

نام:
ایمیل:
نظر:
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
افزودن نظر